WhatsApp

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri, yetkili kişilere güvenli ve güvenilir erişim sağlar. Kapının erişim kontrol sistemi, kişinin ne zaman, nereye, hangi kapıdan giriş/çıkışını kontrol eder ve belirler. Şifreli ve kartlı geçiş sistemleri, çok sayıda bina için büyük ölçekli ağ erişim kontrol sistemlerine kadar uzanmaktadır. Önemli bölümlerin giriş/çıkışların emniyet yönetimini çözmek için etkili bir yöntem ve güvenliktir.

Otel, ofis, şirket, fabrika, hastane, ev, işyeri, apartman, site, güvenlik odaları ve her türlü gizli departman için uygundur. şifreli ve kartlı geçiş kontrol sistemleri basit kapı ve anahtar yönetimini geride bıraktı, kademeli olarak tam bir geçiş kontrol yönetim sistemi haline geldi. çalışma ortamı güvenliğinde ve personel devam yöntemimin idari işerinde daha büyük bir rol oynar. Erişim kontrol sistemi, kullanmaya karar vermeden önce, aşağıdaki soruları düşünmek için bir dakikanızı ayıralım.

Geçiş kontrol sistemini, nereye kuracaksınız? işyeri, ofis, otel, şirket, hastane, askeriye, karakol, apartman, site uygundur. Ne tür bir erişim geçiş kontrol sistemine ihtiyaç var?

Geçiş kontrolü özelliği kişinin bir alana girmesi veya girmemesini önleyen erişim kontrolüdür. Şifreli ve kartlı geçiş cihazlarında iki türlü kart okuma desteği vardır. ihtiyaça göre tercih edilmelidir. MIFARE kart okuyucular içine para, kontör, adet hakkı yüklenebilir ve geçiş hakkı sağlanır. Bakiye, kontör ve adet hakkı bitiminde tekrar yüklenmesi gerekmektedir. Ticari amaçlıdır. PROXİMİTY kart okuyucular ise sınırsız giriş/çıkış hakkına sahiptir, cihaza tanıtılan kart sistemden çıkartılmayana kadar giriş/çıkış yapılabilir.

Şifreli ve kartlı geçiş cihazları, fiyatları farklılık göstermektedir. Özelliklerine göre değişmektedir. İç ortam ve dış ortam koruması olarak bilinen bu cihazlar, aynı zamanda kişi sayısına göre şifreli ve kartlı erişim kontrol cihazları fiyat farklılıklarını oldukça etkilemektedir.

MİFARE ve PROXİMİTY kart Okuyucu Cihazları bağımsız ve bağımlı terminaller olarak iki ayrı üretimi vardır. Panele bağımlı terminaller; çoklu kullanım alanları gibi yerlerde, panele bağlantılı tek bir kontrol yerinden giriş/çıkışlar kontrollü yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında yetkilendirilip, Program üzerinden rapor çekilebilen panel bağlantılı cihazların Bilgisayar Ortamınında yönetildiği sistemdir. Bağımsız terminaller; bilgisayardan bağımsız çalışıp iletişim kuramaz ve erişim kontrölü ayarları klavyenin veya makinan ana kartından ayarlanır.

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri

Paylaş

Bilgi Talep Formu